KONST / Litografier / Färglitografi 13862115
nr 1386 2115
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 96/310. Bladets mått: 77x35cm, oramat löst blad
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:49:20
18/3 22:12:51
22 mar
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman